Regulamin Lead Magnet

§1 Postanowienia Ogólne

 

  1. Za pośrednictwem strony https://bonivibes.pl możliwe jest zamówienie dostarczenia treści cyfrowych opisanych na stronie w zamian za zapis do newslettera. Szczegóły opisane są w poniższym regulaminie.
  2. Jeżeli nie chcesz wyrazić zgody na zapis do newslettera, a mimo to chcesz zakupić materiały cyfrowe, o którym mowa w ust. 1 powyżej, skontaktuj się indywidualnie z Nami pod adresem e-mail: boni@bonivibes.pl .

§2 Definicje

Konsument – osoba fizyczna, zawierająca z Usługodawcą umowę niezwiązaną z bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową; Konsument jest również Usługobiorcą.

Materiał – treść cyfrowa w rozumieniu Ustawy o prawach konsumenta, dostarczana nieodpłatnie Usługobiorcy przez Usługodawcę w ramach Umowy, za zapisanie się do Newslettera (lead magnet). 

Newsletter – wiadomości dotyczące Serwisu, w tym informacje o ofertach, promocjach oraz nowościach w Serwisie, dostarczane nieodpłatnie Usługobiorcy przez Usługodawcę w ramach Umowy, stanowiące treści cyfrowe w rozumieniu Ustawy o prawach konsumenta.

Regulamin – niniejszy regulamin. 

Serwis – serwis internetowy prowadzony przez Usługodawcę pod adresem https://bonivibes.pl

Umowa – umowa o dostarczanie treści cyfrowych. 

Usługobiorca – każdy podmiot, który zawarł Umowę lub podejmuje czynności zmierzające do jej zawarcia.

Usługobiorca na prawach konsumenta– usługobiorca będący osobą fizyczną, który zawarł Umowę lub podejmuje czynności zmierzające do jej zawarcia, bez bezpośredniego związku z jego działalnością gospodarczą lub zawodową lub Usługobiorca, który jest osobą fizyczną zawierającą Umowę (lub podejmującą czynności zmierzające do jej zawarcia), bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, ale nieposiadającą dla niej charakteru zawodowego.
Usługodawca – Simple-Projekt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowo akcyjna z siedzibą w Warszawie (01-445) przy ul. Ciołka 13, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 950507, NIP: 5272756766, Regon: 363527186, kapitał zakładowy w wysokości 50.000,00 złotych w pełni wpłacony, adres email: boni@bonivibes.pl,  nr telefonu: 601405235.

Ustawa o prawach konsumenta – ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta.

§3 Umowa. Zamówienie i dostarczenie Materiałów

 

  1. Za pośrednictwem Serwisu, Usługodawca umożliwia Usługobiorcy zawarcie Umowy o dostarczenie nieodpłatnych treści cyfrowych w postaci Materiałów w zamian za przekazanie swoich danych osobowych, wobec czego Usługobiorca wyraża zgodę na przesyłanie mu Newslettera.
  2. Usługobiorca, w celu zawarcia Umowy, w pierwszym kroku w przeznaczonym do tego formularzu w Serwisie podaje swoje imię oraz adres e-mail, na który chce otrzymywać wiadomości przesyłane w ramach Umowy i zaznacza znajdujący się pod nim checkbox, a następnie potwierdza zapis na listę subskrybentów Newslettera poprzez kliknięcie w link potwierdzający wysłany na adres e-mail podany w formularzu. W momencie zapisu na Newsletter zostaje zawarta Umowa na czas nieoznaczony, a Usługodawca rozpocznie jej świadczenie na rzecz Usługobiorcy .
  3. W celu właściwej realizacji Umowy Usługobiorca jest obowiązany podać swój prawidłowy adres e-mail. Zakazane jest przesyłanie za pośrednictwem formularza treści bezprawnych.
  4. Pierwszy Materiał zostanie dostarczony Usługobiorcy niezwłocznie po zawarciu Umowy, nie później jednak niż w terminie 7 dni od jej zawarcia.
  5.  Materiały dostarczane są Usługobiorcy w ramach Newslettera.
  6. W wiadomościach wysyłanych w ramach Newslettera będzie znajdować się informacja o możliwości wypisania się z niego, a także link do wypisania się. 
  7. Usługobiorca może wypisać się z Newslettera bez podawania przyczyny i ponoszenia jakichkolwiek kosztów, w każdym momencie, korzystając z opcji, o której mowa w poprzednim postanowieniu, lub wysyłając wiadomość na adres e-mail Usługodawcy podany w § 2 Regulaminu.
  8. Skorzystanie przez Usługobiorcę z linku do wypisania się z Newslettera lub wysłanie wiadomości z żądaniem wypisania z Newslettera będzie skutkować niezwłocznym rozwiązaniem Umowy.

§4 Wymagania techniczne

  1. Dla skorzystania z treści cyfrowych objętych Regulaminem potrzebne jest:
    1. aktywny adres e-mail;
    2. urządzenie z dostępem do Internetu;
    3. przeglądarka internetowa obsługująca JavaScript i pliki cookies.
  2. Do korzystania z Materiałów, w zależności od ich rodzaju (oprócz wymogów wskazanych w ust. 1), może być konieczne oprogramowanie pozwalające na przeglądanie lub odtwarzanie tego rodzaju plików oraz określona przez Usługodawcę ilość wolnego miejsca na urządzeniu Usługobiorcy, niezbędna do pobrania Materiałów. Jeżeli korzystanie z Materiałów wymaga spełnienia dodatkowych wymogów technicznych, informacja taka prezentowana jest na Stronie w sposób widoczny dla Usługobiorcy i pozwalający podjąć mu decyzję w zakresie zamówienia Materiałów.

§5 Własność intelektualna

  1. Materiały korzystają z ochrony prawa autorskiego.
  2. Materiały udostępniane są Usługobiorcy wyłącznie do własnego użytku. Jakiekolwiek inne formy korzystania z Materiałów naruszają prawa Usługodawcy lub innych podmiotów uprawnionych i mogą skutkować odpowiedzialnością cywilną lub karną. W szczególności, zakazane jest dalsze kopiowanie, powielanie, utrwalanie lub rozpowszechnianie Materiałów bez zgody Usługodawcy lub innych podmiotów uprawnionych.

    §6 Reklamacje

    1. Usługobiorca dostarcza Materiały zgodne z umową. 
    2. Usługodawca ponosi wobec Usługobiorcy na prawach konsumenta odpowiedzialność za zgodność świadczenia z Umową, przewidzianą przez powszechnie obowiązujące przepisy prawa, w tym zwłaszcza przez przepisy Ustawy o prawach konsumenta. W przypadku niewłaściwej realizacji przez Usługodawcę Umowy, Usługobiorca na prawach konsumenta ma możliwość skorzystania z uprawnień uregulowanych w rozdziale 5b Ustawy o prawach konsumenta. Regulamin nie ma na celu wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji tych zasad, lecz stanowi jedynie uproszczone ich przedstawienie w celu ułatwienia Usługobiorcy na prawach konsumenta rozeznania się w tych zasadach. 
    3. Usługodawca ponosi odpowiedzialność za brak zgodności z umową Materiałów, który istniał w chwili ich dostarczenia i ujawnił się w ciągu dwóch lat od tej chwili. Domniemywa się, że brak zgodności Materiałów z Umową, który ujawnił się przed upływem roku od chwili dostarczenia Materiałów, istniał w chwili ich dostarczenia.
    4. Jeżeli Materiały są niezgodne z umową, Usługobiorca na prawach konsumenta może żądać doprowadzenia do ich zgodności z umową.
    5. Jeżeli Usługodawca nie dostarczył treści cyfrowych objętych Umową, Usługobiorca na prawach Konsumenta może wezwać go do ich dostarczenia. Jeżeli mimo to Usługodawca nie dostarczy treści cyfrowych objętych Umową niezwłocznie lub w dodatkowym, wyraźnie uzgodnionym przez Usługobiorcę na prawach konsumenta i Usługodawcę terminie, Usługobiorca na prawach konsumenta może odstąpić od Umowy.
    6. Reklamacje dotyczące dostarczania Materiałów powinny być zgłoszone na adres pocztowy lub elektroniczny wskazany w § 2 Regulaminu.
    7. Usługodawca ustosunkuje się do reklamacji w terminie 14 dni od otrzymania zgłoszenia reklamacyjnego.
    8. Usługobiorca na prawach konsumenta może odstąpić od Umowy bez wzywania do dostarczenia treści cyfrowych objętych Umową, jeżeli:
      1. z oświadczenia Usługodawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie dostarczy treści cyfrowych objętych Umową lub
      2. Usługobiorca na prawach konsumenta i Usługodawca uzgodnili lub z okoliczności zawarcia Umowy wyraźnie wynika, że określony termin dostarczenia treści cyfrowych objętych Umową miał istotne znaczenie dla Usługobiorcy uprzywilejowanego, a Usługodawca nie dostarczył ich w tym terminie.
    9. W przypadku braku zgodności z Umową treści cyfrowych objętych Regulaminem, Usługobiorca na prawach konsumenta ma obowiązek współpracy z Usługodawcą, w rozsądnym zakresie i przy zastosowaniu najmniej uciążliwych dla siebie środków technicznych, w celu ustalenia, czy brak zgodności z Umową w odpowiednim czasie wynika z cech środowiska cyfrowego Usługobiorcy uprzywilejowanego.
    10. Dodatkowo, jeżeli treści cyfrowe objęte Regulaminem są niezgodne z Umową, Usługobiorca na prawach konsumenta może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od Umowy, gdy:
      1. doprowadzenie do zgodności tych treści cyfrowych z Umową jest niemożliwe albo wymaga nadmiernych kosztów stosownie do art. 43m ust. 2 i 3 Ustawy o prawach konsumenta;
      2. Usługodawca nie doprowadził treści cyfrowych objętych Regulaminem do zgodności z Umową w rozsądnym czasie od chwili, w której Usługodawca został poinformowany przez Usługobiorcę uprzywilejowanego o braku zgodności z Umową, i bez nadmiernych niedogodności dla Usługobiorcy uprzywilejowanego, uwzględniając ich charakter oraz cel, w jakim są wykorzystywane;
      3. brak zgodności z Umową treści cyfrowych objętych Regulaminem występuje nadal, mimo że Usługodawca próbował doprowadzić je do zgodności z Umową;
      4. brak zgodności z Umową treści cyfrowych objętych Regulaminem jest na tyle istotny, że uzasadnia odstąpienie od Umowy bez uprzedniego skorzystania ze środka ochrony określonego w art. 43m Ustawy o prawach konsumenta (tj. żądania doprowadzenia treści cyfrowych do zgodności z Umową);
      5. z oświadczenia Usługodawcy lub okoliczności wyraźnie wynika, że nie doprowadzi on do zgodności z Umową treści cyfrowych objętych Regulaminem w rozsądnym czasie lub bez nadmiernych niedogodności dla Usługobiorcy uprzywilejowanego.

    §7 Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń

    1. Usługodawca informuje Konsumenta o możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. 
    2. Konsument ma możliwość skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń. Między innymi, Konsument ma możliwość:
      1. zwrócenia się do stałego polubownego sądu konsumenckiego z wnioskiem o rozstrzygnięciu sporu wynikłego z zawartej umowy,
      2. zwrócenia się do wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Kupującym, a Sprzedawcą,
      3. skorzystania z pomocy powiatowego (miejskiego) rzecznika prawa konsumenta lub organizacji społecznej, do której statutowych zadań należy ochrona konsumentów.
    3. Szczegółowych informacji na temat pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, Konsument może szukać na stronie internetowej http://polubowne.uokik.gov.pl.
    4. Konsument może również skorzystać z platformy ODR, która dostępna jest pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr. Platforma służy rozstrzyganiu sporów pomiędzy konsumentami i przedsiębiorcami dążącymi do pozasądowego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego zobowiązań umownych wynikających z internetowej umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług.
    5. Powyższe postanowienia mają charakter informacyjny i nie stanowią zobowiązania Usługodawcy do skorzystania z pozasądowych sposobów rozwiązywania sporów.
    6. Skorzystanie z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń jest dobrowolne zarówno dla Usługodawcy, jak i Konsumenta.

      §8 Prawo odstąpienia od Umowy

      1. Usługobiorca na prawach konsumenta ma prawo odstąpić od zawartej z Usługodawcą Umowy w terminie 14 dni od jej zawarcia bez podania jakiejkolwiek przyczyny.
      2. Aby Usługobiorca uprzywilejowany mógł skorzystać z prawa odstąpienia od Umowy, musi poinformować Usługodawcę, korzystając z danych podanych w § 2 Regulaminu, o swojej decyzji o odstąpieniu od Umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (na przykład pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną). Odstąpienie od umowy oznacza również rezygnację z otrzymywania Newslettera.
      3. Usługobiorca może w każdej chwili zrezygnować z otrzymywania Newslettera, niezależnie od odstąpienia od umowy, o którym mowa w § 4 ust. 1 Regulaminu, klikając w przeznaczony do tego celu link typu zamieszczony w treści każdej wiadomości wysyłanej w ramach Newslettera.
      4. Usługobiorca uprzywilejowany może skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od Umowy umieszczonego na końcu Regulaminu, jednak nie jest to obowiązkowe.
      5. Aby zachować termin do odstąpienia od Umowy wystarczy, że Usługobiorca uprzywilejowany wyśle informację dotyczącą wykonania przysługującego mu prawa odstąpienia od Umowy przed upływem terminu do odstąpienia od Umowy.

        §9 Dane osobowe

         

        1. Kwestie dotyczące danych osobowych uregulowane są w Polityce prywatności dostępnej pod następującym linkiem: https://bonivibes.pl/polityka-prywatnosci.

          §10 Postanowienia końcowe

          1. Umowa zawierana jest w języku polskim.
          2. Umowa zawierana na podstawie niniejszego Regulaminu podlega przepisom prawa polskiego, z zastrzeżeniem ust. 3.
          3. Wybór prawa polskiego dla Umowy zawartej na podstawie Regulaminu z Konsumentem nie uchyla i nie ogranicza praw Konsumenta przysługujących mu na podstawie bezwzględnie obowiązujących przepisów prawa, znajdujących zastosowanie dla tego Konsumenta w sytuacji, w której nie ma miejsca wybór prawa. Oznacza to w szczególności, że jeśli właściwe dla danego Konsumenta przepisy krajowe przewidują ochronę szerszą niż wynikająca z niniejszego Regulaminu lub prawa polskiego – stosuje się tę ochronę szerszą.
          4. Wszelkie spory związane z Serwisem będą rozpatrywane przez polski sąd powszechny właściwy ze względu na miejsce stałego wykonywania działalności gospodarczej przez Usługobiorcę. Postanowienie to nie znajduje zastosowania do Usługobiorców na prawach konsumenta, w przypadku których właściwość sądu rozpatrywana jest na zasadach ogólnych.
          5. Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu tylko z ważnych przyczyn. Jako ważną przyczynę rozumie się konieczność zmiany Regulaminu spowodowaną:
            1. zmianą funkcjonalności Newslettera, w tym dostarczenia Materiału, wymagającą modyfikacji Regulaminu lub
            2. zmianą przepisów prawa, mającą wpływ na realizację Umowy przez Usługodawcę lub dostosowaniem usług do zaleceń, wytycznych, nakazów lub zakazów, orzeczeń, postanowień, interpretacji lub decyzji uprawnionych władz publicznych lub
            3. zmianą danych kontaktowych lub identyfikacyjnych Usługodawcy.
          6. Informacja o planowanej zmianie Regulaminu zostanie wysłana na adres e-mail Usługobiorcy podany w momencie zawarcia Umowy co najmniej na 7 dni przed wprowadzeniem zmian w życie.
          7. W przypadku, gdy Usługobiorca nie sprzeciwi się planowanym zmianom do chwili wejścia ich w życie, przyjmuje się, że akceptuje je, co nie stanowi żadnej przeszkody do rozwiązania Umowy w przyszłości.
          8. W przypadku braku akceptacji dla planowanych zmian, Usługobiorca powinien wysłać informację o tym na adres e-mail Usługodawcy podany w § 2 Regulaminu, co będzie skutkować rozwiązaniem Umowy z chwilą wejścia w życie planowanych zmian.
          9. Jeżeli zmiana, o której mowa w poprzednim postanowieniu, istotnie i negatywnie wpływa na dostęp Usługobiorcy uprzywilejowanego do Newslettera lub korzystanie z niego, Usługodawca wyśle na adres e-mail Usługobiorcy uprzywilejowanego z odpowiednim wyprzedzeniem, na trwałym nośniku, informację o właściwościach i terminie dokonania tej zmiany oraz prawach przysługujących w związku z tą zmianą Usługobiorcy uprzywilejowanemu.
          10. Regulamin wchodzi w życie z dniem 27.05.2024 r.

            Załącznik nr 1 do Regulaminu

            WZÓR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

            (formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

            Simple-Projekt Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowo akcyjna z siedzibą w Warszawie (01-445) przy ul. Ciołka 13, adres email: boni@bonivibes.pl.

            Ja/My…………………………………………………………… niniejszym informuję/informujemy o moim/naszym odstąpieniu od umowy o świadczenie następującej usługi(*) / o dostarczenie treści cyfrowych w postaci(*):

            ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

            – Data zawarcia umowy(*)

            ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..


            – Imię i nazwisko Usługobiorcy na prawach konsumenta:

            ……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..


            – Adres Usługobiorcy na prawach konsumenta:

            …………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

            …………………………………………………………………………………
            Podpis Usługobiorcy na prawach konsumenta 

            (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

            Data ……………………………………..

            (*) Niepotrzebne skreślić.